Strona główna Gminy Wilamowice

Aktualności blok

Obwieszczenie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowania dla przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Wiśniowej, Farackiej w Jawiszowicach”

Gmina Wilamowice znalazła się po raz kolejny na liście wybranych wniosków do dofinansowania z unijnego programu „Europa dla Obywateli”, Działanie 2.1 Partnerstwo Miast. Spośród 287 złożonych wniosków,  127 otrzymało wsparcie finansowe, z tego tylko 13 z Polski.

Udało się pozyskać kolejne środki na Wiejski Dom Kultury w Pisarzowicach. Tym razem będzie to wykonanie instalacji elektrycznej, alarmowej, teleinformatycznej i odgromowej oraz prace wykończeniowe budynku.

Aby oddać hołd polskim naukowcom, którzy przez stulecia wpływali na rozwój intelektualny, społeczny i gospodarczy kraju, na dzień 19 lutego ustanowiono państwowe święto pod nazwą Dzień Nauki Polskiej. Ponadto święto ma stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką. Data obchodów święta też jest nieprzypadkowa, gdyż właśnie 19 lutego 1473 r. urodził się Mikołaj Kopernik.

Strony

2013 © Wilamowice

Created by VOBACOM

Polityka prywatności

Valid XHTML + RDFa