30.01.2023
Imieniny: Martyny, Macieja i Teofila
...

Jesteś tutaj

27 stycznia br. w Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej odbyło się Noworoczne Spotkanie z Twórcami i Animatorami Kultury Powiatu Bielskiego 2023. Wręczono dyplomy honorowe MKiDN oraz wyróżnienia dla animatorów kultury. Wśród nagrodzonych z gminy Wilamowice znaleźli się Janusz Korczyk i Maciej Derbin.

15 stycznia 2023 odbyła się coroczna uroczysta gala Akademii Mażoretek "Gracja", która organizowana jest z inicjatywy trenerek Gracji Pani Teresy Nycz i Pani Marceliny Grzędowskiej. W tym roku był to "Koncert Noworoczny" odegrany przez muzyków i odtańczony przez czynne mażoretki, a także absolwentki akademii na deskach sceny sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Brzeszczach. Konferansjerką niezastąpioną w tej roli, jak co roku, była Pani Dorota Wiewióra.

W uroczystej gali „Śląskich Orłów Wolontariatu – Wolontariusz 2022”, która odbywała się 13 stycznia w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie, wzięli udział Anna Jedynak i Łukasz Czopik – wicemarszałkowie województwa oraz radni Sejmiku – Alina Nowak i Alina Bednarz, a także burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie, Maciej Kluss.

3.02.2023 (za 4 dni) 08:00 - 14:00 Wilamowice ulica Mickiewicza, Krótka, Andersa.
3.02.2023 (za 4 dni) 08:00 - 15:00 Pisarzowice ul. Młyńska nr 1, 1a, 1b, 1c, 1d,

Już od kilku sezonów ogromną popularnością cieszą się urocze krasnale świąteczne. Ich miły wygląd wprowadza świąteczną atmosferę do wnętrza domu. Kiedyś wierzono, że każdy dobry dom- bo tylko w takich domach chciały zamieszkiwać skrzaty - miał swojego opiekuńczego stworka. Ta ciekawa anegdota stała się inspiracją zorganizowania w SP w Hecznarowicach XVI RODZINNEGO KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO „NASZ GOŚĆ – ŚWIĄTECZNY SKRZAT”, którego po raz kolejny objął patronatem Burmistrz Wilamowic p. Marian Trela.

Mikroprojekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Każdego roku od trzynastu lat Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej organizuje regionalne przeglądy kolędnicze Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku 22 stycznia śpiewanie naszych pięknych kolęd i pastorałek rozlegało się w piękniej scenerii sali widowiskowej Domu Kultury - Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie.

ZAWIADOMIENIE

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach informuje, że w dniu 01.02.2023 r. ( środa )
w godzinach od 800 do 1600

w związku z przekładką sieci wodociągowej spowodowaną budową drogi ekspresowej S1 będzie przerwa w dostawie

wody w miejscowości:

 

Dankowice w rejonie ulic:

  1. Bielska – dla budynków o numerach: 30, 32, 36, 38

 

 Stara Wieś w rejonie ulic:

  1. Krakowska – dla budynków o numerach: 27, 33, 35, 46

 

Za utrudnienia przepraszamy.

W czwartek 12 stycznia 2023 r. o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Starej Wsi odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy I „a” i I „b” oraz przedszkolaki z grupy V i VI wraz ze swoimi wychowawczyniami. Babcie i dziadkowie z radością odpowiedzieli na zaproszenie wnucząt i zaszczycili swą liczną obecnością spotkanie. W murach szkoły powitały gości dyrektor ZSP Dorota Ćwiertnia oraz wicedyrektor ZSP Danuta Noworyta.

Strony