23.02.2020
Imieniny: Damiana, Romana i Romany
 

Jesteś tutaj

Obwieszczenie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowania dla przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Wiśniowej, Farackiej w Jawiszowicach”

Gmina Wilamowice znalazła się po raz kolejny na liście wybranych wniosków do dofinansowania z unijnego programu „Europa dla Obywateli”, Działanie 2.1 Partnerstwo Miast. Spośród 287 złożonych wniosków,  127 otrzymało wsparcie finansowe, z tego tylko 13 z Polski.

Udało się pozyskać kolejne środki na Wiejski Dom Kultury w Pisarzowicach. Tym razem będzie to wykonanie instalacji elektrycznej, alarmowej, teleinformatycznej i odgromowej oraz prace wykończeniowe budynku.

Aby oddać hołd polskim naukowcom, którzy przez stulecia wpływali na rozwój intelektualny, społeczny i gospodarczy kraju, na dzień 19 lutego ustanowiono państwowe święto pod nazwą Dzień Nauki Polskiej. Ponadto święto ma stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką. Data obchodów święta też jest nieprzypadkowa, gdyż właśnie 19 lutego 1473 r. urodził się Mikołaj Kopernik.

Informacja o przydatności wody do spożycia na terenie miasta i gminy Wilamowice w miesiącu grudniu 2019 r.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda 4 lutego 2020 r. podpisał ustawę wprowadzającą nowe święto państwowe, które będzie obchodzone każdego roku 19 lutego (dzień urodzin Mikołaja Kopernika). Dzień Nauki Polskiej – o takim święcie mowa – stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką. Ustanowienie nowego święta ma stać się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000 letniej historii naszego narodu i państwa.

Dzień Nauki Polskiej / graf. UMWS

Instytucje z województwa śląskiego włączają się w obchody Dnia Nauki Polskiej

Dzień Nauki Polskiej to nowe święto państwowe, które będzie przypadać corocznie 19 lutego. Ustanowienie nowego święta jest wyrazem uznania dla dokonań polskich naukowców. Dzień został wybrany nieprzypadkowo, 19 lutego to dzień urodzin Mikołaja Kopernika.

W sobotę 15 lutego, spotkaliśmy się w Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w celu konsultacji społecznych projektu powstania Muzeum Kultury Wilamowskiej, na który wraz z Urzędem Gminy Wilamowice i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury staramy się pozyskać zewnętrzne finansowanie.

W dniu 16 lutego 2020 r., w Sanktuarium im. Abpa J. Bilczewskiego, po raz kolejny odbył się koncert Orkiestry Dętej Wilamowice pod batutą pana Mariusza Płonki.

Strony