01.07.2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana
...

Jesteś tutaj

35 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy z półmetkiem na LKS „Pionier” w Pisarzowicach.

Wersja do wydruku

21 września w dniu Światowego Dnia Bez Samochodu na stadionie LKS „Pionier” w Pisarzowicach przywitaliśmy około 1700 rowerzystów w pomarańczowych koszulkach, którzy wyruszyli spod Ratusza ok. 30 km trasę z półmetkiem w naszej miejscowości. Wśród uczestników nie zabrakło małych dzieci z rodzicami, młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponad gimnazjalnych oraz osób w średnim wieku jak i seniorów. Warto nadmienić, że najmłodszym uczestnikiem był urodzony 13 kwietnia 2013 r. Kamilek, a najstarszym pan Jan urodzony w 1933 r.

Wjazd rowerzystów na stadion był rewelacyjny, miało się wrażenie, że wtacza się na niego olbrzymia, pomarańczowa kula i wówczas zza chmur wyjrzało słońce. Cyklistów przywitał Wiceburmistrz Wilamowic Stanisław Gawlik, sołtys Pisarzowic Stanisław Peszel, Prezes LKS „Pionier” Jerzy Wróbel, Prezes UKS „Sokół” Dorota Nikiel, Dyrektor M-GOK w Wilamowicach Aleksander Nowak. Nie zabrakło również poczęstunku przygotowanego przez organizacje działające na terenie naszej miejscowości. Uczestnicy rajdu mogli posilić się ciastami upieczonymi przez rodziców dzieci ze szkoły w Pisarzowicach, „Pisarzowickim bigosikiem” przyrządzony przez panie z KGW Pisarzowice, gorącą kawą, herbatą, napojami, rumianą kiełbaską z rożna i chrupiącym karczkiem przygotowanym przez Fundację Krzyż Dziecka.  Skocznymi utworami umilała cyklistom odpoczynek przed wyruszeniem na metę nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Pomimo mało sprzyjającej pogody organizatorzy z pewnością są dumni z tak wysokiej frekwencji. Niech hasło promujące 35 Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej; „Uczestniczę w Rodzinnych Rajdach Rowerowych bo… można razem wesoło spędzić czas i jeździć na rondzie pod prąd”  towarzyszy wszystkim przez cały rok - do następnego rajdu.

 

Przewodnicząca KGW Pisarzowice - Cecylia Puzoń

 

/Zdjęcia z wydarzenia: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/35-bielski-rajd-rowerowy-z-p-metkiem-na-lks-pionier-w-pisarzowicach/

Projekty unijne

Projekty MKiDzN