27.11.2022
Imieniny: Franciszka, Kseni i Maksymiliana
...

Jesteś tutaj

Bal Charytatywny na rzecz Klaudii Pająk z Pisarzowic

Wersja do wydruku

„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa
wtedy proste DZIĘKUJĘ
zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.”

24 stycznia 2015 r. w sali OSP w Pisarzowicach odbył się uroczysty Bal Charytatywny, z którego cały dochód został przeznaczony na dalsze leczenie 8-letniej Klaudii Pająk z Pisarzowic. Na balu bawiło się 70 par. Kwota, którą zebrano to 14.530 zł. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu ludzi dobrego serca, którzy podjęli się bezinteresownej pomocy.
Organizatorzy oraz rodzice Klaudii bardzo serdecznie dziękują cateringowi z „Fest Park” Państwa Ilony i Stanisława Pudełko za przygotowanie ciepłych dań, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowicach za nieocenioną, kilkudniową pracę związaną z przygotowaniami, zespołowi „MAXIM” za oprawę muzyczną, Firmie Art & Decoration p. Joanny Musiał za ustrojenie sali, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach za całkowicie nieodpłatny wynajem sali, piekarni państwa Renacie i Andrzejowi Manda z Pisarzowic oraz „Delikatesom Centrum” w Pisarzowicach.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce pana Adriana Żbel oraz do osób, które to przeznaczyły na loterię fantową nagrody:
- licznym artystom naszej gminy, za wykonanie pięknych rękodzieł, firmom; „Iglaco” Mateusza Sikory, Gospodarstwu Ogrodniczemu p. Piotra Babiucha, Centrum Rehabilitacji w Pisarzowicach, So-Green z Bielska –Białej, Zielone SOS, Zakładowi Fryzjerskiemu p. Małgorzaty  Zeman, Technica - Wyposażenie Gastronomii z Ochab Małych, Autoczęściom „Darma”, Prezesowi GS Samopomoc Chłopska Józefowi Gawlik z Wilamowic ,p. Bogumile i Kazimierzowi Rusin, p. Beacie i Markowi Jekiełek, p. Barbarze Mazur, p. Juliuszowi Wątrobie z Rudzicy, p. Jadwidze i Konradowi Kobielus oraz innym osobom które to w różnej formie przyczyniły się do tego, iż ten piękny Bal Charytatywny odbył się w tak szczytnym celu.

W 2011 roku u Klaudii zdiagnozowano nowotwór złośliwy - Neuroblastomę. Od tego czasu wraz z rodzicami toczy heroiczną walkę o powrót do zdrowia. Niestety, ze względu na ograniczone możliwości technologiczne, leczenie  gwarantujące większą szansę na wyjście z choroby nie jest możliwe w Polsce. Powrót do zdrowia może umożliwić leczenie przeciwciałami anty GD2 w Niemczech. Zabiegi są jednak bardzo kosztowne - leczenie zostało wycenione na 150.000 euro. Do tej pory udało się zebrać 100 tysięcy euro.
Lista ludzi wielkiego serca, którzy wspomogli dalsze leczenie Klaudii nie jest zamknięta.

Gorąco zachęcamy wszystkich do przekazania 1% podatku na dalsze leczenie Klaudii.

C.P.