01.06.2023
Imieniny: Gracji, Jakuba i Konrada
...

Jesteś tutaj

II sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice

Wersja do wydruku

24 października b.r., w Szkole Podstawowej w Starej Wsi odbyła się druga sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice. W związku z tym, że Sejm R.P. ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, tematem przewodnim spotkania było życie i twórczość tego znakomitego pisarza.

Przybyli delegaci mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z życiem Henryka Sienkiewicza, między innymi, że zmagał się on z kompleksami z powodu swojego niskiego wzrostu oraz że był aż trzy razy żonaty, a każda z jego żon miała na imię Maria. Uczniowie ze szkół naszej gminy wzięli udział w quizach i konkursach, popróbowali swoich sił w układaniu fabuły w różnych stylach i miło spędzili czas w gronie nowych kolegów i koleżanek. Po zakończeniu merytorycznej części sesji delegaci zwiedzili szkołę, wymienili swoje doświadczenia, a także zaplanowali wyjazdowe warsztaty, które odbędą się w listopadzie. Tematem będą zasady funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego w Polsce oraz władza państwowa.
Serdecznie dziękujemy za przybycie pani kierownik Bożenie Sobocińskiej, pani dyrektor Genowefie Lisewskiej, opiekunom z poszczególnych szkół i oczywiście samym delegatom. Szczególne podziękowania kierujemy do delegatów i  samorządu uczniowskiego ze Starej Wsi za wielkie zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie kolejnej sesji.

Agnieszka Zawronek

 

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN