12.08.2022
Imieniny: Hilarii, Juliana i Lecha
...

Jesteś tutaj

IV Gminny Rajd Rowerowy w kolorze i promieniach słońca

Wersja do wydruku

    W ubiegłą niedzielę 7 września odbył się IV Gminny Rajd Rowerowy pod patronatem Burmistrza Wilamowic Mariana Treli. W tym roku nad imprezą honorowy patronat objął Starosta Bielski Andrzej Płonka. By wszystko przebiegło zgodnie z planem, w bezpiecznej i rodzinnej atmosferze, wspólnymi siłami nad organizacją czuwali Burmistrz Wilamowic, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach, TKKF „Żywioł” Wilamowice, Samorząd Mieszkańców Wilamowic, Rada Miejska Wilamowic, Rada Sołecka w Hecznarowicach i Dankowicach, Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” Pisarzowice, LKS „Pasjonat” Dankowice, LKS „Wilamowiczanka” oraz jednostki OSP Wilamowice i Stara Wieś.

    Na starcie przy LKS „Pasjonat” w Dankowicach w żółtych koszulkach stanęło około 300 uczestników, których podzielono na grupy po 15 osób prowadzonych przez pilotów. W rajdzie oprócz mieszkańców gminy Wilamowice uczestniczyli także goście z Oświęcimia, Rajska, Porąbki, Bestwinki, Bulowic, Jawiszowic, Brzeszcz, Pruszkowa, Czechowic – Dziedzic oraz Bielska – Białej. Wyznaczona trasa liczyła 27 kilometrów i jak co roku prowadziła licznymi ulicami naszej gminy.
    Startujący kolejno przejechali przez Starą Wieś i Pisarzowice, by w połowie trasy rajdu dojechać do Hecznarowice, gdzie mogli odpocząć przed dalszą podróżą, posilić się prażonymi i obejrzeć występ mażoretek „Nemezis”. Następnie udali się w stronę Zasola Bielańskiego, by na koniec dojechać na metę na LKS „Wilamowiczanka” w Wilamowicach, gdzie czekała już pyszna grochówka przygotowana przez panie z KGW Wilamowice oraz nagrody ufundowane przez głównych organizatorów rajdu w następujących kategoriach: dla najliczniejszej rodziny uczestniczącej w rajdzie, którą zdobyła rodzina Adamus – liczyła ona 26 osób; nagrodę dla najstarszego uczestnika rajdu otrzymali dwaj panowie Antoni Góra i Czesław Szatan; najmłodszym dzieckiem jadącym samodzielnie był pięcioletni Kacper Adamus; najmłodszym uczestnikiem rajdu jadącym w foteliku okazała się Hanna Foks urodzona 18 stycznia 2012 roku; Niebywałą atrakcją wśród nagród był rower sponsorowany przez Starostę Bielskiego Andrzeja Płonkę, każdy z uczestników posiadał swój własny numer, który uprawniał go do wzięcia udziału w losowaniu, szczęśliwym zwycięzcą okazał się pan Kazimierz Danek. Ponadto na boisku LKS „Wilamowiczanka” zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci, w których otrzymywały indywidualne nagrody.
    Zakończenie rajdu uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta z Wilamowic, z pięknym, tradycyjnym programem zaprezentował się Zespół Regionalny „Wilamowice” pod kierownictwem pani Alicji Dusik, a całość występów zakończyła żywiołowa grupa dzieci z „Tanecznych Gwiazdeczek” prowadzona przez panią Sarę Haniszewską. Cieszymy się, że inicjatywa Rajdu pod patronatem burmistrza Mariana Treli wychodzi również poza teren naszej gminy. Mamy nadzieję, że kolejny V Gminny Rajd Rowerowy planowany na wrzesień przyszłego roku zgromadzi jeszcze więcej miłośników rowerowych wypraw i na trwałe stanie się tradycją naszej społeczności.

A.W.

/Już niedługo zdjęcia z wydarzenia dostępne będą w naszej galerii/

Projekty unijne

Projekty MKiDzN