26.10.2021
Imieniny: Ewarysta, Lucyny i Lutosławy
...

Jesteś tutaj

KGW i Z.R.”Pisarzowianki” w Nikiszowcu

Wersja do wydruku

Nikiszowiec to niezwykłe, ciekawe miejsce w Katowicach. Całe to osiedle górnicze ma niezwykle ciekawą architekturę pozwalająca wszystkim, którzy tam się znajdą na przeniesienie się o kilkadziesiąt lat wstecz, w świat górniczej przeszłości jak i tradycji miasta. Przede wszystkim przepiękny i jakże cudowny jest rynek z  podcieniem.

Wędrując między podwórkami dziewięciu trzykondygnacyjnych bloków z czerwonej cegły, można wyobrazić sobie, że jeszcze nie tak dawno na tych podwórkach stały kurniki, chlewiki czy zabudowania gospodarcze. Dzisiaj już ich nie ma, są wspomnienia i wspaniały kolejny rozkwit Nikiszowca. Pan Marek Szołtysek powiedział jakże wspaniałe słowa; chcę aby Nikiszowiec był dla Katowic tym czym dla Krakowa są Sukiennice, z pewnością spełnią się jego marzenia.
Dzięki zaproszeniu Organizatora - Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych i Miasta Katowice- nasze panie z KGW, Z.R.”Pisarzowianki” oraz pan Stanisław Peszel (nasz sołtys) wraz z żoną Krystyną mieli przyjemność uczestniczyć we wspaniałej imprezie, a był to trzydniowy Jarmark Śląski towarzyszący Finałom Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej. Była to okazja do promowania jakże pięknego zakątka Katowic, Śląskich tradycji i przysmaków. Nasze produkty „Bigos pisarzowicki” oraz „Pisarzowickie łasuszki” - ciasteczka ,godnie i smacznie promowały Pisarzowice. Z pewnością obecność naszych pan z KGW oraz występ zespołu regionalnego „Pisarzowianki” wpisał się  w kolejnej karcie historii Nikiszowca jak i naszej.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz panu Mirosławowi Kurek za promocję nie tyko Zespołu, ale i potraw naszego regionu na jakże wspaniałym Jarmarku Śląskim.

Przew. KGW - Cecylia Puzoń