23.03.2023
Imieniny: Feliksa, Konrada i Zbysławy
...

Jesteś tutaj

Kolorowo, wesoło i rodzinnie pożegnaliśmy lato w Wilamowicach

Wersja do wydruku

W dniu 4 września br. na stadionie LKS Wilamowiczanka odbyła się impreza sportowo - kulturalna pod nazwą „Pożegnanie lata - piknik rodzinny w Wilamowicach”. Głównym organizatorem spotkania był Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury oraz klub TKKF „Żywioł” w Wilamowicach.

Za stronę organizacyjną turniejów sportowych i rozgrywek piłkarskich odpowiedzialni byli członkowie Ludowego Klubu Sportowego „Wilamowiczanka” i Parafialnego Klubu Sportowego Arka Wilamowice. Głównym sponsorem wydarzenia był GAZ - SYSTEM S.A.

W turnieju  piłki nożnej amatorów o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Wilamowice udział wzięło 8 drużyn: Drink-Team Pisarzowice, Oldboje LKS Wilamowice, Oldboje LKS „Sokół” Hecznarowice, Dragony z Wilamowic, TKKF „Żywioł” Wilamowice, Oldboje LKS Bujaków, Młode Wilki i Albatrosy z Wilamowic. Zwycięzcami  turnieju zostały następujące drużyny: I miejsce - Oldboje LKS Wilamowice, II miejsce - Drink-Team Pisarzowice, III miejsce - Oldboje LKS Bujaków. W turnieju piłki nożnej żaków o puchar Burmistrza Wilamowic I miejsce  zajęła drużyna LKS z Bestwiny, II miejsce drużyna LKS Sokół z Hecznarowic, III miejsce drużyna  LKS Wilamowice.

Kolorowe postacie z bajek zachęcały najmłodsze dzieci do udziału w konkurencjach sportowych i zabawach. Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko, gdzie buzie dzieciaków zamieniały się w bajeczne zwierzątka. Wśród dorosłych osób przeprowadzono konkursy takie jak: strzelanie z broni pneumatycznej, podnoszenie ciężarków i rzut patelnią kobiet. Dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach organizatorzy i sponsorzy ufundowali nagrody.

Na scenie zaprezentowała się grupa młodsza i starsza  Zespołu Regionalnego „Cepelia Fil Wilamowice” z Wilamowic, Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Wilamowice, mażoretki Nemezis i Wiraże oraz kabaret „Nasza Paczka” z Hecznarowic. O godzinie 18.00 sympatycy piłki nożnej obejrzeli mecz Polska - Kazachstan w zorganizowanej na terenie stadionu „Strefie kibica”.

Sprzyjająca pogoda zapewniła wyśmienitą zabawę dla dzieci i dorosłych, którzy licznie wzięli udział w pikniku. Organizatorzy zapewniają, że impreza wejdzie na stałe do kalendarza imprez kulturalnych organizowanych na terenie naszej gminy, także już teraz mówimy „Do zobaczenia za rok”.

SN, MJ

Zdjęcia z imprezy: 
http://mgok.wilamowice.pl/tresc/kolorowo-weso-o-i-rodzinnie-po-egnali-my-lato-w-wilamowicach-cz1
http://mgok.wilamowice.pl/tresc/kolorowo-weso-o-i-rodzinnie-po-egnali-my-lato-w-wilamowicach-cz2

_______________________________________________________________

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. GAZ-SYSTEM S.A. planuje rozbudowę sytemu gazociągów przesyłowych na terenie południowej Polski. Jednym z ważniejszych projektów jest budowa gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Skoczów - Komorowice - Oświęcim, który wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz zwiększy ilości transportowanego gazu na potrzeby odbiorców zlokalizowanych na Podbeskidziu. Budowa gazociągu zaplanowana jest na lata 2017 - 2019. Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. realizowane są z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń. Więcej informacji o firmie pod adresem: www.gaz-system.pl.

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN