28.09.2023
Imieniny: Libuszy, Wacławy i Wacława
...

Jesteś tutaj

Konferencja „Jakość i wiedza w promocji żywności” w Warszawie z udziałem KGW Gminy Wilamowice

Wersja do wydruku

W dniach 22 - 24 listopada w Centrum Szkoleniowo - Konferencyjnym KZRS ”SCh” w Warszawie - Miedzeszynie odbyło się seminarium pod hasłem „Jakość i wiedza w promocji żywności”.

W seminarium tym z naszego terenu uczestniczyło 14 osób, były to przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wilamowice, przewodniczące KGW z Jawiszowic i Brzezinki, zastępca przewodniczącej KGW z Rudzicy oraz pracownice sklepów Gminnej Spółdzielni.
Otwarcie Seminarium i przedstawienie jego celu oraz programu było przez Andrzej Anulewicza, Prezesa Zarządu KZRS „SCh”.
Prelegentami byli świetni wykładowcy wyższych uczelni, warto podkreślić, że tematyka wykładów była od promocji jakości i bezpieczeństwa żywności poprzez genetykę, marketing.
Dla prawie 100 osobowej grupy słuchaczy wszystkie tematy zostały w notatkach i pamięci, a były to:

  • Jakość i wiedza w promocji według dr Grzegorza Russaka,
  • Produkcja i promocja żywności wysokiej jakości w Gminnych Spółdzielniach „SCh” na przykładzie GS „SCh” w Szadku, przedstawiona przez Marka Kowalskiego - Prezesa Zarządu GS „SCh” w Szadku
  • Oczekiwania konsumentów wobec produktów mięsnych ze szczególnym uwzględnieniem ich jakości i bezpieczeństwa - Prof. dr hab. Krystyna Gutkowska - SGGW w Warszawie
  • Rola systemów jakości żywności w produkcji i promocji żywności - prof. nadzwyczajny dr hab. Agnieszka Wierzbicka - SGGW w Warszawie;
  • Wartość odżywcza i prozdrowotna mięsa czerwonego i jego znaczenie w diecie - wykładowcą był prof. dr hab. Jarosław Olav Horbańczuk z Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt Akademii Nauk,
  • Produkty regionalne i lokalne jako metoda wzbogacania i różnicowania oferty handlowej -wykładowcą była Izabella Byszewska z Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego,
  • Promocja żywności przez jakość i wiedzę - proces sprzedaży i obsługi klienta, wykład prowadzony przez prof. dr hab. Henryka Mruka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Były także zajęcia warsztatowe na temat: „Wołowina w handlu, gastronomii i kuchni. Przydatność kulinarna poszczególnych partii tuszy wołowej. Pokaz przyrządzania potraw z wołowiny - prowadziła go pani Grażyna Uścińska - technolog, wykładowca, restauratorka.
Zapamiętany zostanie wspaniały pokaz i degustacji produktów spożywczych z GS „SCh” w Szadku połączony z uroczystą kolacją i spotkaniem integracyjnym, na który przybyli przedstawiciele KZRS oraz prezes GS „SCh” z Wilamowic pan Józef Gawlik.
Niezapomniane wrażenia pozostaną ze wspaniałych, nocnych wyjazdów po Warszawie. W pierwszym popołudniu zwiedziliśmy Muzeum Narodowe, w którym to znajdują się zbiory liczące ok. 830 tyś. dzieł sztuki polskiej i światowej, od antyku do współczesności. Przede wszystkim zobaczyliśmy arcydzieła malarstwa polskiego w galeriach stałych. Kolejne kroki skierowaliśmy do Świątyni Opatrzności Bożej. Miejsce w którym szczególnie dziękuje się Bogu za odzyskaną wolność i prosi o dalszą opiekę nad naszą Ojczyzną. W tej to modlitwie wspierają nas święci i błogosławieni, których losy splotły się z Polską. W ciszy i skupieniu oraz na modlitwie przeszliśmy wzdłuż Panteonu Wielkich Polaków.
W Panteonie swoje miejsce znalazły relikwie ośmiu świętych i błogosławionych, którzy poprzez swoje szczególne charyzmy mogą wypraszać nam u Boga konkretne łaski.
W drugie popołudnie zobaczyliśmy panoramę Warszawy z Pałacu Kultury, spacerując ulicami Warszawy udekorowanej i oświetlonej w większej części świątecznie byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a spacerem po Ogrodzie Saskim dotarliśmy na zakończenie zwiedzania na „Złote Tarasy”. Tam po pysznych lodach, kawie i zakupach wróciliśmy na nocleg.

Serdecznie dziękujemy organizatorom KZRS „SCh”, opiekunce naszej całej grupy słuchaczy pani Krystynie Chojnowskiej, za atmosferę, za  zorganizowanie tak trafnych wykładów tematycznie i rewelacyjnych wykładowców.
Dziękujemy zwłaszcza prezesowi „SCh” w Wilamowicach panu Józefowi Gawlik za umożliwienie uczestniczenia 14-osobowej grupy w bezpłatnym trzydniowym pobycie w Warszawie. Dziękujemy specjalista ds. marketingu i promocji pani Jolancie Chmielniak.
Dziękujemy za wspaniałe przeżycia.

Cecylia Puzoń - przew. KGW Pisarzowice

Zdjęcia z pobytu: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/konferencja-jako-i-wiedza-w-promocji-ywno-ci-w-warszawie-z-udzia-em-kgw-gminy-wilamowice

Projekty unijne

Projekty MKiDzN