23.05.2022
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
...

Jesteś tutaj

Lipcowa biesiada w Hecznarowicach za nami

Wersja do wydruku

 

13 lipca Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Hecznarowicach zorganizował imprezę pn. „Biesiada w Hecznarowicach”, realizowaną w ramach projektu „Poznajmy się bliżej, spotkania polsko-słowackie”. W tym roku  gościliśmy naszych południowych sąsiadów, z miejscowości Rajeckie Teplice i Stranske ze Słowacji.

Na spotkanie przybył sam burmistrz Rajeckich Teplic – Peter Dobeš z małżonką, delegacje straży pożarnych, artystów oraz kapela słowacka. Naszą gminę reprezentował burmistrz Marian Trela z małżonką, skarbnik Zyta Blachura-Majdak, radny powiatowy Jerzy Kubik, przewodniczący ds. oświaty, kultury i sportu Władysław Carbol, sołtys Hecznarowic Wiesław Jarosz oraz radny Kazimierz Cebrat.

Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały, a zaplecze gastronomiczne zachęcało do skorzystania ze smacznych potraw. Na scenie zaprezentowały się miejscowe grupy artystyczne (Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP, mażoretki „Nemezis” oraz Zespół Regionalny „Echo”)  oraz słowacka orkiestra dęta „Stranianka”. Do tańca przygrywały zespoły „Folk Afera” i „Kamel Band”. Podczas biesiady można było zobaczyć wystawę rękodzieła przygotowaną przez Klub Seniora, wystawę obrazów i rzeźb oraz prezentację multimedialną związaną z wyjazdem artystów z naszej gminy do Rajeckich Teplic. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania kołom – gospodyń wiejskich i emerytów z Hecznarowic za  zaangażowanie w przygotowanie biesiady oraz firmie „STAMADREW” Stanisław Marszałek z Pisarzowic za wsparcie finansowe imprezy.

relacja fotograficzna zamieszczona w galerii:

http://mgok.wilamowice.pl/tresc/biesiada-w-hecznarowicach-13-lipca-2013

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013 oraz z budżetu państwa w 10% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy

 

 

 

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN