07.12.2022
Imieniny: Agaty, Dalii i Sobiesława
...

Jesteś tutaj

Niezapomniane "ostatki"

Wersja do wydruku

W ostatnim dniu karnawału 9 lutego br. Zespół Pieśni i Tańca „Tradycja” ze Starej Wsi został zaproszony przez Prezesa Panią Marię Sysak-Łyp oraz Dyrektora Panią Magdalenę Sporysz do nowo otwartego Ośrodka Mieszkalno - Rehabilitacyjnego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym RAZEM w Bestwinie.

Spotkanie z podopiecznymi i ich rodzinami rozpoczęliśmy suitą tańców i pieśni Śląska Cieszyńskiego, a zakończyliśmy wspólnym śpiewem znanych biesiadnych piosenek, chętnie inicjowanych przez mieszkańców ośrodka. Pomimo swej niepełnosprawności z wielkim zaangażowaniem włączyli się również do wspólnej zabawy i tańców.

Dla członków Zespołu „ Tradycja” była to swoista  integracja oraz satysfakcja z dzielenia się radością i optymizmem z innymi. Tego rodzaju występy cenimy sobie szczególnie, ponieważ uczą nas wrażliwości na potrzeby ludzi chorych i niepełnosprawnych. Inspiracją do takich spotkań były występy naszego zespołu w domach opieki w Ostrawie podczas Międzynarodowego Festiwalu „ Folklor bez granic”.

W przyszłości pragniemy kontynuować bezinteresowne dzieło niesienia radości, aby wpuścić promień słońca w szarą codzienność drugiego człowieka.

Były to dla nas niezapomniane „ ostatki”.

                                                                                                                           R. Nycz

 

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN