26.10.2021
Imieniny: Ewarysta, Lucyny i Lutosławy
...

Jesteś tutaj

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada

Wersja do wydruku

W dniu 11 listopada na terenie całej Gminy miały miejsce obchody Święta Odzyskania Niepodległości.

Na jedne z tych obchodów zaprosił wszystkich mieszkańców oraz orkiestrę i poczty sztandarowe Zarząd Osiedla Wilamowic. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Wilamowicach. Następnie wszyscy zebrani wzięli udział w uroczystym przemarszu na cmentarz, pamięć o poległych uczczono modlitwą oraz złożeniem kwiatów pod krzyżem. Dalsze obchody przeniosły się na salę OSP Wilamowice, gdzie młodzież szkolna z Zespołu Szkół w Wilamowicach zaprezentowała przygotowaną akademię okolicznościową, całość uświetnił występ Zespołu Regionalnego "Wilamowice".

  

 

Tego samego dnia Towarzystwo Miłośników Dankowic zaprosiło do sali OSP w Dankowicach na obchody Święta Odzyskania Niepodległości, by podczas Mszy Świętej modlić się w intencji Ojczyzny. Następnie dzieci z Przedszkola Publicznego i Zespołu Szkół w Dankowicach przedstawiły program artystyczny. Wszyscy zebrani mogli także obejrzeć wystawę prac plastycznych zgłoszonych na konkurs „Mieszkam w Dankowicach”.

 

 

W Starej Wsi uroczystości z okazji Święta Niepodległości odbyły się 9 listopada. W programie znalazło się zwiedzanie Muzeum Parafialnego, Apel Poległych, który miał miejsce pod Krzyżem Powstańców Styczniowych oraz Msza Święta za Ojczyznę. Całość zakończono Wieczornicą w sali OSP w Starej Wsi.

 

 

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN