28.10.2021
Imieniny: Narcyza, Serafina i Wioletty
...

Jesteś tutaj

Park Tradycji Pisarzowskiej już gotowy!

Wersja do wydruku

Uczniowski Klub Sportowy im. „PTG Sokół” w Pisarzowicach zrealizował projekt pn. „Zachowanie wartości dziedzictwa kulturowego poprzez zagospodarowanie terenu pod Park Tradycji Pisarzowskiej ze sceną mobilną”, dofinansowany ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Bielska”.

W nowo zagospodarowanym miejscu znalazło się sporo miejsca na odpoczynek i relaks. Spacerując po parku dostrzega się walory estetyczne nowej przestrzeni. Na wybrukowanych ścieżkach zamontowane zostały ławeczki i stoły parkowe, postawiono tablice informacyjne związane z historią Pisarzowic i starymi fotografiami oraz foto ściankę przy której można zrobić sobie zdjęcie w dawnym stroju pisarzowskim. Wydzielone zostało również miejsce, w którym będzie można przeprowadzać plenerowe warsztaty czy prezentacje artystyczno-kulturalne i usiąść wygodnie na zakupionych specjalnie pod projekt leżakach. Na nowo zakupionej scenie mobilnej będą prezentować lokalny dorobek kulturowy zespoły, orkiestry, grupy artystyczne czy organizacje działające na terenie całej gminy. Biorąc po uwagę jak wiele organizujemy w naszej gminie imprez plenerowych, scena z pewnością będzie często wykorzystywana przez wszystkie miejscowości, w zależności od organizowanych wydarzeń i potrzeb.

Mamy nadzieję, że inwestycja zwiększy aktywność społeczną mieszkańców na rzecz zachowania i promocji lokalnego dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego oraz będzie miejscem integrującym lokalną społeczność. Zapraszamy zatem do Parku Tradycji Pisarzowskiej! 

MJ

   

plakat park, scena_0.jpg

Projekty unijne

Projekty MKiDzN