28.09.2023
Imieniny: Libuszy, Wacławy i Wacława
...

Jesteś tutaj

Pierwsze Międzynarodowe Spotkania Chórów Miast Partnerskich

Wersja do wydruku

W dniach 3-4 grudnia br. Wilamowice gościły zagraniczne chóry z miejscowości partnerskich ze Słowacji, Czech i Węgier. Do naszej gminy zawitał: chór „Cordis Jesu” z Rajeckich Teplic, chór „Rozmar” z Dolnego Benesova, Chór „FÖNIX” z Kisujszallas wraz z zaproszonymi władzami i przedstawicielami miast zagranicznych.

Idea tych spotkań powstała z inicjatywy Burmistrza Wilamowic oraz Dyrektora Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach, którzy w sobotni wieczór przywitali naszych gości. Zaproszone chóry wzięły udział we mszy świętej w Sanktuarium Św. Abpa J. Bilczewskiego w Wilamowicach, po której odbył się koncert pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Naszą gminę prezentował Parafialny Chór z Pisarzowic, którym od 10 lat kieruje pan Arkadiusz Nycz. Każdy z chórów swym odmiennym repertuarem przeniósł zgromadzonych na koncercie już w ten piękny okres świąteczny jakim jest Boże Narodzenie. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkową statuetkę oraz wiązankę kwiatów od dyrekcji Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury. Wspólne biesiadowanie, śpiewy i integracja chórów wraz z Zespołem Regionalnym „Pisarzowianki” miały miejsce w Fest - Parku w Pisarzowicach. To tutaj padały miłe słowa podziękowania od naszych gości za organizację tego przedsięwzięcia, które mamy nadzieję na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych odbywających się w naszej gminie.

W niedzielę zaproszone chóry wystąpiły w kościołach na terenie naszej gminy, gdzie zostały miło przyjęte przez księży proboszczów, jak również przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które na tą okazję przygotowały poczęstunek. Po południu wszystkie chóry spotkały się na wspólnym obiedzie w Wilamowicach, po którym nastąpiło podziękowanie za wspaniałą gościnność i pożegnanie.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się z naszymi przyjaciółmi za granicą i znów wspólnie zaśpiewamy na chwałę Bożą.

MJ

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN