23.05.2022
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
...

Jesteś tutaj

Relacja z imprezy "Powitanie Lata"

Wersja do wydruku

29 czerwca b.r. na terenie „LKS Wilamowiczanka” odbyła się impreza p.n. „Powitanie Lata”, realizowana w ramach projektu „Wielkie granie miast partnerskich Wilamowic i Dolnego Benešova”.

Podczas imprezy na scenie zaprezentowały się grupy wokalno-taneczne działające przy M-GOK Wilamowice: „Kurtynka”, „Taneczne Gwiazdeczki” oraz Mażoretki „Wiraże” i „Nemezis”. Swoje największe przeboje zaprezentowały Orkiestry Dęte ze Starej Wsi i Wilamowic. Zebranym widzom ciekawy program artystyczny przedstawiła grupa Mażoretek „Variace” z Czech. Ważnym punktem tego spotkania było wręczenie przez Burmistrza Mariana Trelę, Zastępcę Burmistrza Stanisława Gawlika, Przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Nycza oraz Prezesa Zarządu Śląskiego TKKF Antoniego Jazienickiego pamiątkowych tabliczek z okazji jubileuszy organizacjom działającym na terenie Gminy Wilamowice: 65 – lecia „LKS Wilamowiczanka”, 65 – lecia „Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Wilamowice”, 50 - lecia „KGW Wilamowice” oraz 55 – lecia „TKKF Żywioł”. Następnie na scenie zaprezentował się obchodzący swój jubileusz "Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Wilamowice", który przyjechał pięknie przystrojonymi, konnymi wozami. Nie zabrakło również humorystycznego akcentu tego spotkania, jakim był występ kabaretu „Baba z Chopym”, a do tańca przygrywał zespół „Tyrolia Band” oraz zespół „Neo Chess Sunny Rock and Roll Band”. Zabawa była wyjątkowo udana i trwała do późnych godzin nocnych.       

Zdjęcia z imprezy obejrzeć można klikając na poniższy link lub odwiedzając naszą galerię. 

http://mgok.wilamowice.pl/tresc/powitanie-lata-29-czerwca-2013-r

G. R. 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz z budżetu państwa w 10% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Projekty unijne

Projekty MKiDzN