03.12.2022
Imieniny: Hilarego, Franciszki i Ksawery
...

Jesteś tutaj

Rozstrzygnięcie IV Gminnego Konkursu Fotograficznego pod patronatem Burmistrza Gminy Wilamowice

Wersja do wydruku

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.” Don McCullin.

Kierując się powyższą sentencją postanowiliśmy, że IV Konkurs Fotograficzny pod Patronatem Burmistrza Gminy Wilamowice odbędzie się w tym roku pod hasłem przewodnim: ”To, co kocham”. 

Cieszymy się, że jak co roku nasz konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży szkół naszej gminy. Kierujemy go do osób, dla których fotografowanie jest prawdziwą pasją i chcą w ciekawy sposób rozwijać swoje umiejętności. Dostaliśmy w tym roku wiele pięknych zdjęć, a ich różnorodność dowodzi, jak dużo niezwykłych pomysłów można utrwalić na zdjęciu.

W dniu 25 czerwca 2014 w Zespole Szkół w Wilamowicach odbyło się uroczyste rozdanie nagród, na którym obecna była  pani Anna Wolas, pasjonatka fotografii, pracująca  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wilamowicach.

Komisja konkursowa przyznała miejsca zdjęciom następujących uczestników:

I miejsce:

 • Adrianna Mikler ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi
 • Klaudia Luranc z Gimnazjum w Wilamowicach

II miejsce:

 • Alicja Filiacz ze Szkoły Podstawowej w Wilamowicach
 • Aleksandra Krajewska z Gimnazjum w Dankowicach

III miejsce:

 • Agata Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Wilamowicach

Wyróżnienia:

 • Marcel Bożek ze Szkoły Podstawowej w Wilamowicach.
 • Paweł Kędzior ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi
 • Klaudia Luranc z Gimnazjum w Wilamowicach
 • Julia Antończyk ze Szkoły Podstawowej w Hecznarowicach
 • Patrycja Szczepańska ze Szkoły Podstawowej w Wilamowicach.
 • Michał Kubiczek ze Szkoły Podstawowej w Hecznarowicach.

W tym roku po raz pierwszy została przyznana również nagroda Dyrektora MGOK-u w Wilamowicach, a przypadła ona fotografii Alicji Filiacz ze Szkoły Podstawowej w Wilamowicach. Nagrodę w imieniu Dyrektora, Pana Aleksandra Nowaka wręczyła Pani Anna Wolas uzasadniając wybór wspaniałym pomysłem, kompozycją i kolorystyką zdjęcia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne książki związane z fotografią. Mamy nadzieję, że rozbudzą one pasję do uwieczniania w kadrze wszystkich niesamowitych chwil. Dziękujemy Burmistrzowi Wilamowic, Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Wilamowicach oraz Miejsko - Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wilamowicach za ufundowanie nagród.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom! Pamiętajcie, że fotografując możecie zatrzymać świat w ułamku sekundy i zachować go na wieczność.

Organizatorzy:

Wojciech Gurdek

Barbara Nawrocka

Paulina Tatoń- Praciak

Projekty unijne

Projekty MKiDzN