15.06.2021
Imieniny: Jolanty, Lotara i Wita
...

Jesteś tutaj

SPOTKANIE OCHRONKOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW Z PIERWSZĄ DAMĄ - PANIĄ AGATĄ KORNHAUSER–DUDĄ

Wersja do wydruku

28.04.2021 r. Przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków - Odkrywcy, miały możliwość spotkania się on-line z Pierwszą Damą. Dla małych patriotów z Ochronki, było to wielkie wydarzenie, którego nie mogli się doczekać.

Kiedy Pierwsza Dama odwiedziła Przedszkole - Ochronkę w 2019 r. dzieci z tej grupy były maluszkami, mieli zaledwie 3 lata, jednak niektórzy zapamiętali to wydarzenie. Dla całej społeczności Ochronki a także dla sympatyków i przyjaciół przedszkola było to wtedy bardzo ważne wydarzenie. Podczas spotkania w grupach w lutym 2019 r. dzieci prezentowały swoje umiejętności a Pierwsza Dama w niebywale łatwy sposób dogadywała się z nawet najmłodszymi, uczestniczyła w zajęciach, brała udział w quizie, a z najstarszą grupą uczyła się tańca i zwrotów w języku Wilamowskim. Po spotkaniu z dziećmi odbyło się spotkanie przy kawie z wszystkimi ważnymi dla Ochronki osobami. Byli obecni między innymi: Burmistrz, Księża, Siostry Służebniczki, grono rodziców i pedagodzy z Ochronki.

Pani Agata Kornhauser - Duda podczas spotkania on-line wspominała wizytę a także odwiedziny Przedszkolaków w Pałacu Prezydenckim w grudniu 2019 r. Zadawała przedszkolakom pytania, na które dzielnie odpowiadały, chwaliły się swoimi umiejętnościami, znajomością liter, umiejętnością zapisu niektórych słów a także szeroką wiedzą na temat naszego kraju. Nagrana Akademia „11 listopada” obejrzana została w Pałacu w Warszawie i wywołała wzruszenie wśród widzów. Talenty aktorskie, taneczne i recytatorskie zostały docenione przez Małżonkę Prezydenta, która wyraziła swój zachwyt i złożyła gratulacje małym artystom.

Odkrywcy w dalszej części spotkania zaśpiewali piosenkę oraz zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, co wywołało zachwyt i wielkie brawa po drugiej stronie ekranu.

Podczas swobodnej rozmowy przedszkolaki zadawały pytania Pani Agacie, niektórzy pytali, kiedy znów przyjedzie w odwiedziny, inni dociekali co to jest pandemia, kolejni opowiadali o planach wyjazdu na weekend majowy, a jeszcze inni skorzystali z okazji, by pochwalić się Pani Prezydentowej faktem, że za kilka dni będą mieli urodziny, więc od teraz z dumą mogą mówić, że życzenia złożyła im sama Pierwsza Dama:)

Po spotkaniu z dziećmi, Pani Prezydentowa rozmawiała także z Siostrą dyrektor Natalią Bąk oraz Panią wicedyrektor Klaudią Mynarską  o funkcjonowaniu placówki w czasie pandemii. Z zainteresowaniem słuchała o realizowanych działaniach, była pod wrażeniem ogromnego wkładu i twórczych działań organizowanych w przedszkolu pomimo trudnej sytuacji, była ciekawa, jak przebiegała edukacja w Ochronce podczas zamknięcia przedszkoli a także zainteresowana była spostrzeżeniami na temat wpływu pandemii na życie i funkcjonowanie maluchów.

Na zakończenie Pierwsza Dama obiecała kolejną wizytę w Wilamowicach a także prosiła o przekazanie pozdrowień wszystkim, z którymi miała okazję spotkania w Ochronce.

KM

Projekty unijne

Projekty MKiDzN