26.10.2021
Imieniny: Ewarysta, Lucyny i Lutosławy
...

Jesteś tutaj

"Uczymy się i wypoczywamy nad morzem"

Wersja do wydruku

W dniach 06. – 17.05.2013 r. uczniowie klas III i VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach wraz z opiekunami: Urszulą Bryl, Magdaleną Kliś, Anną Mączką, Sandrą Skowronek, Teresą Mach pod kierownictwem Urszuli Korczyk udali się na oczekiwany wyjazd na Zieloną Szkołę do Darłówka. Wyjazd ten został zorganizowany z inicjatywy Dyrektor Szkoły Lidii Dziubek.

Dzieci mieszkały w ośrodku wypoczynkowym „Piramida”, który posiada profesjonalnie urządzoną bazę rekreacyjną wraz z odpowiednimi warunkami do nauki. Uczniowie korzystali z: inhalacji, zajęć na ściance wspinaczkowej, basenu, kortu, sali fitness. Jednym z ważnych zadań podczas pobytu na Zielonej Szkole było zintegrowanie dzieci, sprzyjać temu miało nowe środowisko społeczno – przyrodnicze, w jakim znaleźli się uczestnicy. Dla wielu uczniów wyjazd ten był pierwszym wyjazdem bez rodziców. Stanowił okazję poznania nowego otoczenia, uczenia się życia w grupie oraz odkrywania nowych zainteresowań. Dzieci uczyły się samodzielności, wzajemnie wspierały się i pomagały w codziennych sytuacjach. Pobyt na Zielonej Szkole miał również na celu połączyć aktywny wypoczynek z realizacją założonych treści programowych, które były podsumowaniem i utrwaleniem wiadomości zdobytych w szkole. Poprzez możliwość obserwacji treści programowe przyswajane są przez dzieci znacznie szybciej niż podczas tradycyjnej nauki w szkole. Obserwacja otoczenia wzbudza zainteresowanie środowiskiem, nauka w terenie daje możliwość wzbogacenia jej zabawą.
W czasie pobytu uczniowie zwiedzili: Szymbark, Kołobrzeg (Muzeum Oręża Wojska Polskiego), Wioskę Hobbitów k. Koszalina, gdzie świetnie się bawili  grach i zabawach terenowych. Zorganizowano także dla nich rejs statkiem po morzu oraz wyjścia do Aqua Parku w Darłówku. Pobyt naszych uczniów na „Zielonej Szkole” dostarczył im niezapomnianych wrażeń, pozwolił nawiązać głębsze przyjaźnie i znacznie zintegrował zespół klasowy. Dzieci nadal mile wspominają wspólne wyprawy i zabawy. Nawet te, które początkowo tęskniły za najbliższymi zgłaszają chęć kolejnego wspólnego wyjazdu, który odbył się dzięki wsparciu Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej, Banku Spółdzielczego z siedzibą w Wilamowicach oraz pracy i zaangażowaniu Rodziców w pieczeniu ciast, a dzieci i wychowawców w ich sprzedaży. Uczniowie do Pisarzowic wrócili z zasobem nowych i licznych wrażeń oraz doświadczeń.