26.01.2021
Imieniny: Lutosława, Normy i Pauliny
...

Jesteś tutaj

V Gminny Przegląd Pieśni Religijnej i Turystycznej w Starej Wsi

Wersja do wydruku

30 kwietnia 2013r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starej Wsi odbył się V Gminny Przegląd Piosenki Religijnej, a w tym roku po raz pierwszy urozmaicony o piosenkę  turystyczną. Do konkursu zgłosiło się 66 uczestników z wszystkich szkół podstawowych gminy oraz jednego gimnazjum.

Ten jubileuszowy konkurs łączył ze sobą dwa przesłania: rozpowszechnienie tradycji śpiewania znanych i mniej znanych  pieśni religijnych oraz turystycznych, a także rozwijanie zdolności i zainteresowań muzycznych wśród dzieci i młodzieży. Idea uwielbienia Boga i zachwytu nad dziełem stworzenia, rozbudzenie zamiłowań do wędrowania z piosenką turystyczną pozwoliło młodym uczestnikom przeżyć wspaniałe chwile w atmosferze radości i miłości do tego rodzaju muzyki.

Pragnę pogratulować pomysłu i dużego zaangażowania społecznego pani mgr Marcie Nikiel, nauczycielce muzyki w ZSP w Starej Wsi za podjęcie się  zorganizowania i przeprowadzenia takiego festiwalu w naszej szkole.

Konkurs zgodnie z regulaminem przebiegał w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI i gimnazjum. Oprócz tego wyodrębniono dwie kategorie: zespoły i chóry, a następnie soliści oraz duety.

W kategorii  zespoły w klasach I-III:

I miejsce zdobył zespół „ICHTIS” z ZSP w Wilamowicach

II miejsce zespół - schola „Owieczki Pana” z ZSP w Hecznarowicach

III miejsce zespół wokalny z klasy I ZSP w Starej Wsi

W kategorii soliści w klasach I-III:

I miejsce uzyskała uczennica klasy III ZSP w Starej Wsi - Martyna Młynarska

II miejsce - Julia Wojtacha z klasy II  ZSP w Starej Wsi

W kategorii zespoły w klasach IV-VI:

I miejsce wyśpiewał zespół „ Sursum Corda” z ZSP w Hecznarowicach

W kategorii soliści i duety w klasach IV-VI:

I miejsce zdobyła Zofia Berezowska  ze SP w Dankowicach

II miejsce Ilona Mynarska z ZSP w Starej Wsi oraz duety: Izabela Matlak i Adriana Drabek ze SP w Dankowicach i Weronika Nycz z Marią Nycz z ZSP w Starej Wsi

III miejsce Natalia Szlosarczyk z ZSP w Starej Wsi

Ze względu na dużą ilość uczestników w tej kategorii jury dodatkowo przyznało wyróżnienia dla solistów:

Zofii Korzeń ze SP w Pisarzowicach

Damiana Wadasa z SP w Pisarzowicach

Oliwii Chowaniec z ZSP w Starej Wsi

Marii Schneider z ZSP w Wilamowicach

Kamili Majerskiej z ZSP w Wilamowicach

W kategorii soliści: uczennica klasy I Gimnazjum w Dankowicach – Julia Nycz zajęła I miejsce

Serdeczne podziękowania za  cenne uwagi i ocenę talentów muzycznych uczestników należą się Jury: p. Gabrieli Ryszka, p. Remigiuszowi Prochowskiemu i p. Marianowi Marklowi, którzy ze względu na dużą ilość uczestników i coraz wyższy poziom festiwalu mieli „twardy orzech do zgryzienia”, nim ogłosili wyniki.

Wyrazy wdzięczności kieruję również do sponsorów i fundatorów nagród: ks. kan. Grzegorzowi Thenowi , prezesowi Banku Spółdzielczego w Wilamowicach p. Tomaszowi Królickiemu oraz Świetlicy Środowiskowej „ Promyk” w Starej Wsi z p. Barbarą Markiel na czele za zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników.

Gorąco dziękuję sołtysowi Starej Wsi pani Edycie Nycz za wspieranie  talentów i mobilizowanie szkoły do podejmowania działań artystycznych poprzez swoją obecność na każdej uroczystości organizowanej przez szkołę i żywe zainteresowanie wszystkimi przedsięwzięciami naszej placówki.

Wszystkim artystom gratulujemy talentu i odwagi, a ich opiekunom dziękuję za przygotowanie dzieci do konkursu.

G.L.

  

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN