07.12.2022
Imieniny: Agaty, Dalii i Sobiesława
...

Jesteś tutaj

W Gospodarstwie Ogrodniczym u Państwa Elżbiety i Marka Mleczków

Wersja do wydruku

Nie zważając na zimową aurę 15 marca dzieci przedszkolne z Wilamowic pod opieką nauczycielek wyruszyły autokarem do gospodarstwa ogrodniczego Państwa Elżbiety i Marka Mleczków.
Pan Antoni Mleczko przekazał dzieciom ważne informacje dotyczące uprawy i pielęgnacji roślin. Poszerzył także wiedzę dzieci dotyczącą roślin leczniczych. Przedszkolaki mogły podziwiać różnorodny świat roślin szklarniowych, były bardzo zainteresowane kolorystyką, zapamiętały niektóre nazwy roślin ozdobnych oraz sposoby praktycznego zastosowania roślin leczniczych. Pan ogrodnik oprowadził wszystkich po szklarni, aby mogli się lepiej przyjrzeć kwiatom doniczkowym, poczuć ich zapach. Dzieci 5 i 6 letnie opowiedziały o swoich roślinkach otrzymanych w zeszłym roku i o tych, którymi się cały czas opiekują.
Na zakończenie spotkania nasi wychowankowie wręczyli skromny upominek w postaci ręcznie uszytej kurki. Mali ogrodnicy otrzymali kwiaty w doniczkach, którymi mamy nadzieję będą się troskliwie opiekowali w domu. Po powrocie z wycieczki dzieci przelały swoje wrażenia na papier, zilustrowały to co zaobserwowały w cieplarni. Powstała w ten sposób książeczka o roślinkach, którą rodzice mogą zobaczyć na gazetce przedszkolnej.
Pragniemy serdecznie podziękować pani Elżbiecie i panu Antoniemu Mleczko za to, że umożliwiliście nam po raz kolejny obcowanie z roślinami, za wspaniałą pogadankę oraz za poświęcenie czasu na przygotowanie dla każdego dziecka roślin w doniczkach.

Dorota Konior, Beata Bartosz

Projekty unijne

Projekty MKiDzN