26.10.2021
Imieniny: Ewarysta, Lucyny i Lutosławy
...

Jesteś tutaj

Ważne ! Gdzie szukać opieki lekarskiej po 1 stycznia 2015 r.

Wersja do wydruku

Ważne ! Gdzie szukać opieki lekarskiej po 1 stycznia 2015 r.

Jeżeli po 1 stycznia 2015 r.  gabinet Twojego lekarza rodzinnego będzie zamknięty, możesz skorzystać z innych przychodni dostępnych w pobliżu miejsca zamieszkania.  Adresy poradni POZ, które po pierwszym stycznia będą przyjmować pacjentów, dostępne są na stronach internetowych Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ponadto w szpitalach czynne będą także dodatkowe punkty (Izby Przyjęć,  SOR-y), które również udzielą pomocy w ramach umowy z NFZ. 

Tak jak dotychczas w dni powszednie od godziny 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w dni wolne od pracy całodobowo świadczenia udzielane są przez placówki, które podpisały umowy z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Jednocześnie informujemy iż, nie obowiązuje rejonizacja. Aby zapisać się do nowego gabinetu wystarczy przy pierwszej wizycie złożyć deklarację na druku załączonym na stronie internetowej NFZ lub dostępnym u świadczeniodawcy. Pacjent ma prawo zmiany lekarza bezpłatnie trzy razy w roku.

Świadczeniodawca, u którego byliśmy wcześniej zapisani, jest zobowiązany do wydania na nasz wniosek kopii dokumentacji medycznej.

Szczegółowe informacje w zakresie adresów i numerów telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach www.nfz-katowice.pl oraz pod nr telefonu - infolinia całodobowa - 32 750 66 05.