05.12.2021
Imieniny: Kryspiny, Norberta i Sabiny
...

Jesteś tutaj

Świetlice środowiskowe - Placówka Wsparcia Dziennego zapraszają

Wersja do wydruku

Świetlice środowiskowe dla dzieci "Pięterko" w budynku Wiejskiego Domu Kultury w Pisarzowicach, "Promyk" w Domu Strażaka w Starej Wsi, "Iskierka" w budynku byłej plebanii w Dankowicach oraz "Dziupla" w Wilamowicach, przy ul. Sienkiewicza 2 /obok kościoła/, od stycznia br. działają pod nazwą Placówka Wsparcia Dziennego.

Dzieci w świetlicach środowiskowych bawią się, odrabiają lekcje, tworzą ciekawe prace plastyczne, uczestniczą w zabawach sportowych, konkursach, wyjeżdżają na wycieczki, do kina, na basen, uczą się wielu ciekawych i pożytecznych rzeczy. Mogą tu bezpiecznie spędzić czas po lekcjach np: do czasu powrotu rodziców z pracy, czy przyjazdu szkolnego autobusu. Z okazji Dnia Dziecka, rozpoczęcia roku szkolnego, wszyscy otrzymują drobne upominki a w okresie Bożego Narodzenia świąteczne paczki.

W zajęciach mogą uczestniczyć wszystkie chętne dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Tradycją jest, że młodzież ze szkół średnich odwiedza "stare kąty" i przy herbacie opowiada "co słychać".

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych wychowawców, którzy dostosowują do potrzeb dzieci zarówno czas jak i tematykę prowadzonych zajęć. Współpracują także z rodzicami, kontaktują się z nimi w sprawie wyjazdów i w innych istotnych dla dziecka sprawach.

W każdej świetlicy równocześnie pod opieką jednego wychowawcy może przebywać nie więcej niż 15 dzieci. Do wszystkich świetlic rocznie uczęszcza ok. 250 dzieci.

Pobyt w świetlicy jest w całości nieodpłatny a wyjazdy do kina, na basen, czy wycieczki, organizowane są po minimalnych kosztach.

Serdecznie do nas zapraszamy.

Kierownik Placówki Wsparcia Dziennego
w Wilamowicach
Dominik Wachowicz