07.12.2022
Imieniny: Agaty, Dalii i Sobiesława
...

Jesteś tutaj

Wilamowice mistrzem gminy w piłce ręcznej!

Wersja do wydruku

Zawody  piłki ręcznej zakończyły  zmagania w ramach Gimnazjady z gier zespołowych na szczeblu gminnym.  Chłopcy z Gimnazjum w Wilamowicach odnieśli kolejny sukces- wywalczyli mistrzowski tytuł. Zawody odbyły się 26 stycznia 2016 roku w Pisarzowicach.

Rozgrywki dziewcząt rozpoczęły się od naszej wygranej z Gimnazjum w Dankowicach (7:2). Drugi mecz dziewcząt- z Pisarzowicami- był bardzo wyrównany, dobrze grała nasza bramkarka, cała drużyna skutecznie broniła i wynik końcowy był sprawą otwartą. W końcówce meczu Ola Fajfrzyk rzuciła czwartą bramkę, bramkę na wagę remisu. Kolejne rzuty nie były jednak  celne i mecz skończył się wynikiem 4:4. Ostatnim mecz, zakończonym wygraną 11:3 drużyny Gimnazjum w Pisarzowicach, przesądził o mistrzowskim tytule. O końcowej klasyfikacji zdecydowała większa liczba zdobytych bramek i dziewczęta zajęły drugie miejsce. Szkoda, aczkolwiek wystarczyło rzucić tą jedną zwycięską bramkę i cieszyć się z mistrzostwa gminy! Ponoć jednak szczęście sprzyja lepszym.

Turniej chłopców rozpoczął się od wygranej z Dankowicami.  Nasza drużyna nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń. Wynik końcowy- 16:1 mówi wszystko! Graliśmy skutecznie, zespołowo i pewnie rozstrzygnęliśmy losy meczu na swoją korzyść. Mecz numer 2 mógł, przy naszej wygranej, zdecydować o mistrzostwie gminy. Tak też się stało. Pewna, konsekwentna gra, stopniowe budowanie przewagi bramkowej wybijało z uderzenia przeciwników. Dominowaliśmy w każdym elemencie gry! Końcowy wynik meczu (12:3) mówi wszystko…  Po końcowym gwizdku sędziego chłopcy mogli odtańczyć zwycięski taniec!

Wyniki meczów:

Dziewczęta:

G Wilamowice- G Dankowice     7:2

G Pisarzowice- G Wilamowice    4:4

G Dankowice- G Pisarzowice       3:11

Chłopcy:

G Wilamowice- G Dankowice      16:1

G Pisarzowice- G Wilamowice    3:12

G Dankowice- G Pisarzowice      11:0

Wszystkim reprezentantom szkoły gratuluję! Chłopakom- zdobywcom czwartego mistrzostwa gminy , należą się brawa szczególne. Po przełajach, koszykówce, siatkówce nie mieli sobie równych w piłce ręcznej. Powodzenia w półfinałach powiatu!

Nasze gimnazjum reprezentowały: Natalia Lewandowska, Aleksandra Fajfrzyk, Weronika Danek, Klaudia Luranc, Kamila Adamowicz, Karolina Drewniak, Patrycja Matysiak, Natalia Zięba, Karolina Blarowska, Karolina Biba, Barbara Kowalska, Paulina Pieczka, Natalia Moś  i Klaudia Bebak. Mistrzami gminy w piłce ręcznej  zostali: Nikodem Marcinkiewicz, Patryk Sobik, Przemysław Kozieł, Rafał Mitoraj, Michał Foks, Piotr Moś, Józef Szlosarczyk, Michał Maciejczyk, Łukasz Chromik, Michał Masny, Norbert Foks i Michał Szymański.

 

Szymon Szymański

Gimnazjum Wilamowice

   

Projekty unijne

Projekty MKiDzN