01.07.2022
Imieniny: Bogusza, Haliny i Mariana
...

Jesteś tutaj

WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR!

Wersja do wydruku

Ta piosenka Skaldów stanowiła finał spotkania, jakie odbyło się w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach w przedświąteczna środę 16 kwietnia 2014r. Do bajkowo kolorowej Sali gimnastycznej przybyli podopieczni fundacji Krzyż Dziecka i zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej pan Stanisław Nycz, Kierownik ZOSiP pani Bożena Sobocińska, Sołtys Pisarzowic pan Stanisław Peszel, Kierownik WDK pani Urszula Kucharska, Dyrektor Przedszkola pani Grażyna Jurasz, Dyrektor Gimnazjum pan Maciej Żarski, działacze Fundacji pan Maciej Derbin i pan Grzegorz Cieślak z małżonkami. Wszyscy mieli okazję obejrzeć wiosenny pokaz mody, który przygotowała kreatorka Coco Szalona ( w tej roli Agnieszka Stefaniak), a prowadziła para prezenterów: Martyna Obracaj i Filip Migoda z VIB. Modele i modelki (uczniowie klasy VIB, VA i VIB) przedstawili propozycje dla dziewczynek, rodziny z małym dzieckiem, pilnych uczniów, fascynatów historii, sportowców. Nie zabrakło kreacji z materiałów ekologicznych oraz tych podkreślających wykonywany zawód. Na końcu pokaz zaszczyciła swą obecnością Wiosna, która przybyła wprost od fryzjera.

Goście mieli okazję porozmawiać przy ciastku, a podopieczni Fundacji otrzymali świąteczne upominki przygotowane przez poszczególne klasy wraz z życzeniami wielkanocnymi. Dyrektor Szkoły Podstawowej Lidia Dziubek otrzymała statuetkę od Fundacji „Krzyż dziecka” jako dowód współpracy ze szkołą.

Mamy nadzieję, że to wesołe przedstawienie dało podopiecznym Fundacji chwilę radości, a ich rodzicom poczucie, że nie zapomina się o ich trudzie dnia codziennego, o którym tak wzruszająco mówiła pani Helena Osierda – babcia Dominika.

E. Danielczyk

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN