15.06.2021
Imieniny: Jolanty, Lotara i Wita
...

Jesteś tutaj

Witaj majowa jutrzenko!

Wersja do wydruku

Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.
Witaj Maj, piękny Maj,
U Polaków błogi raj!”

Ta radosna pieśń patriotyczna jest pamiątką uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Towarzyszy od wielu lat kolejnym pokoleniom Polaków, dlatego i w tym roku nie mogło jej zabraknąć w starowiejskiej szkole. Mimo zdalnego nauczania i trwającej pandemii nie zapominamy o podtrzymywaniu patriotycznych tradycji.

Uczniowie naszej szkoły wraz z p. Edytą Drewniak i p. Elżbietą Rochowiak przygotowali akademię z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Młodzieży naszej szkoły nie trzeba namawiać do dodatkowych aktywności. Zawsze możemy liczyć na ich gotowość i chęć do pracy. Dlatego tak bardzo się cieszymy, że niebawem spotkamy się w murach naszej szkoły i będziemy powoli wracać do normalności. Poza przygotowaniem akademii, w ramach uczczenia majowych świąt, w naszej szkole trwa konkurs „Selfie z flagą” współorganizowany przez Radę Rodziców.

Niech początek maja nigdy nie będzie kojarzony jedynie z kilkoma dniami wolnego od pracy i obowiązków szkolnych. Pamiętajmy, że te konkretne daty to konkretne święta: Święto Pracy, Święto Flagi, Święto uchwalenia Konstytucji 3-go maja, Święto NMP Królowej Polski. Nie wolno nam zapomnieć o historii, ponieważ zostaniemy przez nią wtedy rozliczeni.

 

mgr Edyta Drewniak
Szkoła Podstawowa w Starej Wsi

Projekty unijne

Projekty MKiDzN