27.11.2022
Imieniny: Franciszka, Kseni i Maksymiliana
...

Jesteś tutaj

Wyjątkowe spotkanie z biskupem Piotrem Gregerem

Wersja do wydruku

25 lutego w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach odbyło się spotkanie z wyjątkową osobą – biskupem Piotrem Gregerem, który został powitany przez uczniów i nauczycieli w hali gimnastycznej. Jest on biskupem pomocniczym diecezji bielsko-żywieckiej i biskupem tytularnym Assavy. Był to ogromny zaszczyt dla uczniów, nauczycieli i pracowników Naszej szkoły.

Spotkanie rozpoczął pan dyrektor Maciej Żarski, po czym oddał głos gościowi. Biskup w swoim wystąpieniu starał się, jak najlepiej odpowiedzieć na zadawane przez uczniów pytania dotyczące drogi powołania, własnej młodości i planów, które miał jako młody chłopiec. Zwierzył się, że swoją posługę kapłańską zawdzięcza Janowi Pawłowi II, bo gdyby nie On, nigdy nie zostałby księdzem. Na zakończenie zwrócił się do trzecioklasistów, aby dobrze zastanowili się, co chcą w życiu robić i aby prosili Boga o pomoc w tej trudnej decyzji.
Gimnazjaliści pożegnali biskupa Piotra Gregera drobnymi upominkami w postaci obrazu namalowanego na płótnie oraz wyszytego nićmi, a przedstawiającego Jana Pawła II wznoszącego ręce do błogosławieństwa. Mamy nadzieję, że biskup Greger zapamięta Nasze gimnazjum i będzie je dobrze wspominał.
Na koniec społeczność Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach składa serdeczne „Bóg zapłać” proboszczowi Naszej parafii – Januszowi Gackowi oraz wikariuszom, szczególnie ks. Adamowi Łomozikowi, za pomoc w organizacji spotkania z biskupem.

Dziękujemy!

Projekty unijne

Projekty MKiDzN