23.05.2022
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
...

Jesteś tutaj

Z rewizytą na Słowacji

Wersja do wydruku

W dniach 20-21 lipca zespół Cepelia Fil Wilamowice gościł w Rajeckich Teplicacach na Słowacji, gdzie wziął udział w imprezie kulturalnej pn. „Letne Slavnosti”. Wyjazd ten finansowany był w ramach projektu pn. "Poznajmy się bliżej, spotkania polsko-słowackie".

Licznie zgromadzeni mieszkańcy i turyści oklaskiwali nasz zespół. Był też czas wolny spędzony na wspaniałym kąpielisku „Laura” i spotkaniach z młodzieżą z Rajeckich Teplic. Delegacja oficjalna z Wilamowic uczestniczyła w częściach oficjalnych w tym w uroczystości podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy miastem Rajeckie Teplice a Serbską gminą z  rejonu Wojewodiny – zamieszkałą przez ludność słowacką. W delegacji udział wzięli Burmistrz Wilamowic Marian Trela, Dyrektor M-GOK Aleksander Nowak, Zastępca Dyrektora M-GOK Jolanta Danek oraz Główna księgowa M-GOK – Zofia Kajta.

A.N.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013 oraz z budżetu państwa w 10% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy

 

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN