30.01.2023
Imieniny: Martyny, Macieja i Teofila
...

Jesteś tutaj

Zapraszamy na „Powrót do przeszłości” – 21 września 2013 r.

Wersja do wydruku

LGD Ziemia Bielska i Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza serdecznie zapraszają do udziału w wyjątkowej podróży w czasie: „Powrót do przeszłości” – 21 września 2013 r. na terenie Starej Prochowni w Międzyrzeczu Górnym. Zobacz, jak to dawniej na naszym terenie bywało…

W programie m.in. zawody strażackie w stylu „retro”, konkursy młócenia zboża i klepania kosy, obozowisko Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin (turnieje i walki rycerzy, konkursy i zabawy plebejskie, animacje dla dzieci, pokaz tańca ognia), tradycje lokalnego rolnictwa (smaki jesieni, skansen, konkurs na nazwę dawnego sprzętu rolniczego), konkurs kulinarny, warsztaty artystyczne, średniowieczne rzemiosło, koncert Natalii i Katarzyny Kwaśny, plener malarski, inscenizacje teatralne, atrakcje dla dzieci oraz wyjątkowa atmosfera.

Pierwszych 500 osób otrzyma niespodziankę. Rozpoczęcie o godz.15:00, zakończenie o godz. 20:00. Wstęp wolny.

Szczegóły na www.ziemiabielska.pl, www.miedzyrzecze.org.pl i facebooku.

Wydarzenie stanowi realizację projektu autorstwa Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza, który zwyciężył w III edycji konkursu „LEADER – razem możemy więcej”. Patronat honorowy objęli: Starosta Bielski Andrzej Płonka i Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN