26.01.2021
Imieniny: Lutosława, Normy i Pauliny
...

Jesteś tutaj

Zmarła p. Zofia Pudełko - 102 - latka z Pisarzowic

Wersja do wydruku

Mieszkanka Pisarzowic pani Zofia Pudełko jeszcze niedawno obchodziła swoje 102 urodziny. Urodziła się 12 kwietnia 1911 r. w Targanicach. Do Pisarzowic przyszła za pracą w latach trzydziestych, pracowała w Dworze Jerzego Krzemienia i tam też poznała swojego męża. Pracowała wówczas na cegielni (nosiła cegły do wypalania w piecu), przy dojeniu krów, a także pomagała przy wyławianiu ryb w Krzemieniowych stawach. Jak wspominała, pracowała bardzo ciężko. Po wojnie zamieszkała z mężem w Pisarzowicach, pracowała zawodowo w Wilamowicach w zakładzie lniarskim, następnie została w domu wychowując wspólnie z mężem 6 dzieci, bardzo boleśnie przeżyła śmierć 2-letniej córki, która zmarła na zapalenie płuc. Zajmowała się domem. Poniesiony trud i wyrzeczenia opłaciły się, ponieważ miała wspaniałą rodzinę, która otaczała ją ciepłem i miłością.

Wychowała pięcioro dzieci, dochowała się 13-tu wnuków, 35 prawnuków i 12 praprawnuków. Szanowna jubilatka mieszkała w swoim domu z rodziną wnuka, państwem Agatą i Dariuszem Nikiel.

Jeszcze nie tak dawno cieszyła się niezłym zdrowiem i dobrą pamięcią. Jej „światem” były głównie wspomnienia nie tylko osób żyjących z jej rodziny, ale i zmarłych ,wspomnienia sąsiadów, potańcówki, wspomnienia spotkań wieczorową porą w gronie najbliższych, „świat” w ciszy na modlitwie.

W dniu urodzin Szanowną jubilatkę odwiedziły przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Pisarzowic, bo sędziwa mieszkanka Pisarzowic całym swoim pracowitym życiem zasłużyła na szacunek i słowa podziękowania. Jubilatka była wzruszona wręcz onieśmielona naszą wizytą. Także panie z radością jak i wzruszeniem składały serdeczne życzenia, uznania, głębokiego szacunku i podziwu. Jubilatka życzenia i gratulacje przyjmowała cierpliwie z dłońmi oplecionymi paciorkami różańca i ciepłym uśmiechem. Po odśpiewaniu 200 lat życia przy poczęstunku wspomnieniom nie było końca.

W dniu 6 maja 2013 r. pani Zofia zmarła. Uroczystości pogrzebowe odbędą się dzisiaj, tj. 8 maja 2013 r. o godz. 14.00 w kościele w Pisarzowicach.

 

 

 

Podatki 2015

Podatki 2015

Gospodarka odpadami Konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi Petycje i zapytania do urzędu Projekty unijne

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Grobonet

Galeria